Bitcoin’s ‚Very Attractive‘ as a Safe Haven, Many Wealthy Investors & Traders will Turn to it after Labor Day: Wall Street Veteran

Ex-Prudential CEO George Ball mówi, że zarówno zamożni inwestorzy, jak i inwestorzy muszą „znacznie zmodyfikować swoje portfele“ – teraz. Według niego, kupią Bitcoin w obu przypadkach, niezależnie od tego, czy rząd będzie nadal drukował pieniądze, czy też położy kres zalewowi płynności.

Ex-Prudential CEO George Ball mówi, że Bitcoin może wkrótce stać się poszukiwanym aktywem, a wielu zamożnych inwestorów lub handlowców rozważy jego zakup po Labor Day.

W wywiadzie dla Reutersa, obecny dyrektor generalny Sanders Morris Harris powiedział, że „zawsze“ był przeciwnikiem Bitcoin, krypto walutę i technologię leżącą u podstaw ich łańcucha blokowego.

Ale przy wszystkich bodźcach pieniężnych ze strony rządu, te cyfrowe aktywa mają sens, ponieważ „rząd nie może stymulować rynków na zawsze“, a „powódź płynności skończy się, prędzej czy później“.

Na razie, dzięki polityce rządu, zapasy lecą z S&P 500 zaledwie kilka centymetrów od jego wszechobecnego szczytu.

„Masz pranie płynności, co naprawdę napędza i utrzymuje rynek akcji w górę teraz, ryzyko wyborów,“ powiedział Ball.

Wyjaśnił również, że wygrana Joe Bidena nie będzie „katastrofą dla giełdy“, ponieważ jego polityka podatkowa jest „łagodna“.

Metale szlachetne również gwałtownie rosną, a złoto uderza w nowy haj powyżej 2000 dolarów.

Ale kiedy skończy się atrament drukarki pieniędzy, co może się zdarzyć około czwartego kwartału, zarówno inwestorzy, jak i inwestorzy będą musieli „znacznie zmodyfikować swoje portfele“ na rzecz kryptokurcji.

A „jeżeli będą drukować pieniądze, to będą one niszczyć walutę i prawdopodobnie nawet takie rzeczy jak TIPS – papiery wartościowe chronione przed inflacją skarbową – mogą zostać uszkodzone“. Więc bardzo bogaty inwestor lub inwestor prawdopodobnie zwraca się do Bitcoin lub coś podobnego jako zszywka“, powiedział Ball.

Tak więc, to jest wygrana dla Bitcoin jak w obu przypadkach, inwestorzy będą zwracać się do Bitcoin i czas na to jest teraz – „przed zapaleniem się bezpiecznika lub gdy bezpiecznik jest zapalony i nie rozszerzył się – eksplodował jeszcze, co jest prawdopodobnie teraz“.

Zwraca również uwagę na to, że największy kapitał cyfrowy nie polega na szukaniu schronienia podatkowego, ale jest to coś, czego rząd nie może podważyć i w przeciwieństwie do waluty fiat, Bitcoin „nie stanie się też bezwartościowy“.

„Nie ma dzisiaj żadnych zysków“. I tak Bitcoin lub inna krypto waluta staje się bardzo atrakcyjna albo na dłuższą metę, chcę zrobić bezpieczną przystań dla moich pieniędzy albo krótkoterminowy zakład spekulacyjny… Myślę, że to właśnie tam wielu ludzi zwróci się po Labor Day“.

Również dla inwestorów Robinhood, którzy nie chcą handlować akcjami, jak to czynili przez cały rok 2020, Ball wierzy, że będą umieszczać swoje pieniądze na rynku kryptokurrency.

Sceptyk Bitcoin Jamie Dimon, który kiedyś nazwał to „oszustwem“, mówiąc o cyfrowym aktywach, Ball uważa, że „Jamie jest przynajmniej częściowo przewalutowany“. Nie jestem pewien, czy jest całkowicie przekonwertowany.“